• 03.16.2015 Temiz Deniz Oyunu ile Kaharaman Olma Sırası Sende

  Türkiye’de bir sivil toplum kuruluşu tarafından yapılan ilk mobil platform oyunu olan Temiz Deniz, akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilecek hem eğitici hem de öğretici bir oyundur. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Market’te de yerini aldı. Bu kapsamda Fatih Projesi’ne dahil olan okullarda öğrencilere dağıtılan tabletlerden oyunu indirerek oynanabiliniyor.…

  devamı..


 • 03.16.2015 Fatih Cevrikalfa İlkokulu öğrencileri Mavi Kuşk Hareketine Dahil Oldu!

  Fatih Cevrikalfa İlkokulu 3-A sınıfı Mavi Kuşak Harketi-İstanbul Boğazı eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkçe dersinde sınıfça beyin fırtınsı yapıp birlikte şiir yazdılar ve müzül öğretmnlerinin desteğiyle bu şiire notalarla hayat verdiler. Sonrasında da atık atölyesi çalışması yapıp üretikleri tüm ürünleri okul yönetimi, velileri, okul arkadaşları ile paylaştılar.

  devamı..


 • 10.20.2014 TURMEPA 10. Gönüllü Oryantasyonu'nu gerçekleştirdi!

  Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı projesi 2014-2015 öğretim yılında da eğitimleri ile İstanbul'lu çocuklarla buluşmaya kaldığı yerden devam ediyor. Bu sene gönüllü eğitmenlerimiz ise okullarda İstanbul Boğazı'nı anlatmak için son sürat hazırlıklarına başladılar. 19 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen 10. TURMEPA oryantasyon ve Deniz Elçileri Toplulukları (DET) buluşmasında yeni eğitim…

  devamı..


 • 09.30.2014 Mavi Kuşak Hareketi TİSK Ödülü Kazandı

  Mavi Kuşak Hareketi - İstanbul Boğazı Projesi'ne, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS)  alanında farkındalığı artırıp, şirketleri teşvik etme yönündeki çalışmalarından dolayı TİSK 2014 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü verildi. 

  devamı..


 • 09.25.2014 Proje Destekçimiz Mitsui CO., LDT, Kendi Web sitesinde Projemizi Anlatıyor...

  Mavi Kuşak Hareketi - İstanbul Boğazı Projesinin hibe destekçisi Mitsui CO., LTD., firma ana sayfasında projemizin bilgilendirmesini paylaşmıştır.  http://www.mitsui.com/jp/en/csr/contribution/fund/results/ActivityGrants/1202695_2851.html internet sitesinden Mitsui ana sayfasındaki proje bilgilendirmesini inceleyebilirsiniz.

  devamı..